XLIII Aplec del Caragol de Lleida
24, 25 i 26 de maig de 2024
Camps Elisis. Lleida

App

@AplecCaragol
#AplecLleida2024

PACKS VISITANT OFICIAL
Packs de 2 dies Weekend Aplec Complet
Packs d'1 dia Menú / Tastet / Colles


FECOLL 973 28 14 73 - [email protected]
PREMSA  609 75 99 42 - [email protected]
TURISME DE LLEIDA  973 700 319 - [email protected]
LO TEU TAXI 973 22 33 00


EL RESTAURANT DE L'APLEC
Dies 24, 25 i 26 de maig
Pavelló 4

Menú adult: 32€ / infantil (0-11 anys): 13€
Tastet de caragols: 14€

Reserves: 699 40 34 06
[email protected]


PROGRAMA

XXVI SETMANA CULTURAL


Els actes de la Setmana Cultural són gratuïts, oberts al públic en general i amb aforament limitat.

DILLUNS 20 MAIG

20h Pregó Oficial del XLIII Aplec del Caragol de Lleida, a càrrec d'Antoni Gelonch.
• Inauguració de la XXVI Setmana Cultural de la Fecoll.
• Lliurament dels premis Caragol Bover i Caragol Llimac 2024; i del XII Concurs de Rodolins i Versos Satírics
“Memorial Jordi Plens”.
La Llotja de Lleida, sala Leandre Cristòfol (Av. Tortosa, 6).

DIMARTS 21 MAIG

20h Espectacle musical familiar “Cini Express”, a càrrec de Bruixa Express.
Teatre Municipal de l’Escorxador
(C/ Lluís Companys, s/n).

DIMECRES 22 MAIG

20.30h “Els Contes Frescos” de Sons de Canyella & brasa popular.
Celler Raimat (P. Manuel Raventós Domènech - 25111 Raimat).
Activitat i servei de bus gratuïts. (Aforament complet, tancada la inscripció)
Servei de bus:
Sortida (Lleida-Raimat): 19.30h Pavelló Barris Nord - Espai Fruita (Pardinyes)
Tornada (Raimat-Lleida): 22.30h (aproximadament) En acabar l'activitat.


DIJOUS 23 MAIG

19h XXX Cantada d’Havaneres de l’Aplec, Balandra i Arrels de la Terra Ferma.
Glorieta dels Camps Elisis.


XLIII APLEC DEL CARAGOL DE LLEIDA

DIVENDRES 24 MAIG

19h Concentració de colles i penons a la Font del Passeig Central.
19.30h VII Lo Caragolasso amb Els Despenyats com a Colla d’Honor 2024 i Ferran Aixalà com a convidat.
- Xaranga Mai Toquem Bé.
- Els Castellers de Lleida.
- Condueix l’acte el Sr. Postu.
Inauguració Oficial del XLIII Aplec del Caragol de Lleida.
Glorieta.

19.15h Desfilada de la Ullà, amb la Perku d’Els Rojos de Junda per anar a Lo Caragolasso. (Ullà 96) 

22h Sopar de germanor, a la parcel·la de cada colla.

Nit de divendres

23h DJ Joel. (Cornabústia 76)
• Puntxo Coses. (Tiki Tra 113)

23.30h Doble Cara. (Divergent 81)
• Puntxada Petardera: Adolfo El Lluitador. (L’Ereta 85)
• River Sade Band. (Nyam 34)

23.45h Concurs Salta a l’escenari! (Resbalon 61)

00h DJ Izla. (Trenca-Clasques 41)
• DJ Gsala. (Nyam 34)
• DJ Ovi Larion: Festa Mexicana. (Ullà 96)
• Los Gurriones, pop-rock 80-90. (Bacus 50)
• Ready to rock. (Caragolillo Brillo 64)

00.30h Concurs Playback: Salta a l’escenari! (Resbalon 61)
• DJ Superjurlis. (Los Penjats 53)
• Ramon Pelay. (Lo Marraco i Los Arrebujaitos 102-103)

1h Loopin. (Dimonis dels Trons 94)

1.35h XI Nit Jove amb La Niña Paracaídas, Millor Banda Emergent 2022. (Resbalon 61)

2h DJ Laura Bearka. (Cornabústia 76)
• Remixer DJ. (Tiki Tra 113)

DISSABTE 25 MAIG

11h Espectacle Bravo, amb el Pallasso Tortelini. (Caragolillo Brillo 64)

12h Ofrena Floral in memoriam i cercavila pel recinte amb la xaranga Desmadrats i els Trabucaires del Trons.
Estàtua Manolo Calpe.

12.15h Vermuts:
• Electrònic. (Aspavil 100)
• Musical. (Cornabústia 76)
• Toma y Daka. (Lo Marraco i Los Arrebujaitos 102-103)

12.30h Concurs d’Allioli fet a mà (Amunt i Avall 22)
• Vermut rumbero. (Tant me’n fot 49)
• Vermut rumbero amb Sabor de Rumba. (Ullà 96)

12.45h Vermut amb DJ Quintana - From Deep House Nu Disco, resident Resbalon Club. (Resbalon 61)

13h Vermut rumbero amb Er Taqueta. (Dimonis dels Trons - La Trinxada 94 - 95)

14.30h Dinar de germanor, a la parcel·la de cada colla.

16h Campionat Mundial
Canya-Polvoró-Canya. (Caragolillo Brillo 64)

16h Concentració de petits i petites collistes, acompanyats dels seus penons, a la Font del Passeig Central.
16.30h I Petita Rua de L’Aplec.
Inici de la desfilada fins a arribar a l’Amfiteatre.

16h Bingo musical. (Jove Cambra 38)
• Carlos & Machín i Beer Pong. (Assoc 2)
• Colors de Rumba. (Lo Caragol Atrapat 28)
• DJ Quintana - From Deep House Nu Disco, resident Resbalon Club. (Resbalon 61)
• Marracos Pong. (Lo Marraco 102)

17h Cafè concert Orquestra Saturno. Pavelló 3.
• I Campionat Mundial d’Engollida de Birra, per equips (Els Xuts 48)
• LokoBingo. (Cornabústia 76)
• Eduard Versions. (Nyam 34)
• Tardeo amb DJ Àlex Gasulla (Bacus 50)
• Tecno Ullà amb 2Manymon i DJ Salvatierra. (Ullà 96)

17.30h II Campionat Mundial de la Marioneta Birrera. (Els Llivianos 118)
• DJ A.F.R. by colla Aspavil: Festa Remember. (Aspavil 100)
• DJ XMas. (Tiki Tra 113)
• Los Hernández, grup lleidatà de rumba. (Reginetes de Secà 78)
• Moniatos Band. (Moniatos 70)

18h XXIX Cursa Infantil de Caragols. Amfiteatre.
• Exhibició: Castellers de Lleida i els Malfargats del Pallars.
Glorieta Camps Elisis.
• XIV Rua Freakway to Hell. (Salson 97)
• L’Arrabassada, programa de ràdio en directe. (L’Ereta 85)
• Colors de Rumba: Jaleíto Rumbero. (Mai Tips 24)
• Ponent Roots. (Canya Canya 23)
• The Referents, versions rock (Els Despenyats 46)

18.30h Alonso b2b Mayoboy. (Tiki Tra 113)
• Cercavila amb el Grup de Diables Els Borjuts. (Caragoli 110)
• Tardeo: Midetos i Xavito de Vito. (Los Penjats 53)
• Tardeo Rumbero. (París 67)
• Torneig Beer Pong (Aspavil 100)

19h Audició de Sardanes amb la Cobla Tàrrega. Glorieta.
• II Concurs de Caragol i Porró (Els Picafigues 37)
• Brunch-Tardeo Tech House: DJ Verdi. (Els Llivianos 118)
• Machín. (Divergent 81)

19.30h XIV Concurs de Destapament Ràpid de Cava “Memorial Pau Florensa”
(La Llauna 69)
• Bingo Musical. (Allioli 56)
• DJ Carlos González (Caragoli 110)
• Gimcana Purgatori de les Ànimes Impures. (Salson 97)
• Ramon Pelay. (Campi qui pugui 79)

20h III Cursa de Talons. (Colors de Ponent 120)

22h Sopar de germanor, a la parcel·la de cada colla.

Nit de dissabte

23h Ingers. (Cornabústia 76)
• Remixer DJ. (Tiki Tra 113)

00h Gran Revetlla amb l’Orquestra Saturno.
Pavelló 3.
• DJ Buxxy’s. (Campi qui pugui 79)
• DJ Haro. (Lo Marraco 102)
• DJ Izla (Trenca-Clasques 41)
• DJ Ovi Larion: Far West Party (Ullà 96)
• GdR Rock Lleidatà 80-00. (Bacus 50)

00.30h Codi 10. (Los Penjats 53)

1h XXVII Caragol Soul Festival: DLH. Petit format de la macro-banda Disco Inferno. (Resbalon 61)
• Nit electrònica. (Dimonis dels Trons 94)

2h Punxo Coses. (Tiki Tra 113)

2.30h DJ Madraaso (Los Penjats 53)
• DJ Moncho. (Caragoli 110)
• PD Tramboliks. (Cornabústia 76)

4h DJ Quintana. (Tiki Tra 113)

5.30-8.30h DJ Bacardit: Esperem la Rua. Pavelló 3.

DIUMENGE 26 MAIG

Cercavila

8.30h Concentració de Colles. Av. Tarradellas.
9h Inici de la Cercavila.
10.30h Imposició de l’escarapel·la del XLIII Aplec del Caragol de Lleida al penó de cada colla. Plaça Bores.
11h Desfilada de Penons fins a la parcel·la de cada colla.

11.30h Infantil: Espectacle de titelles “L’Actitud”, a càrrec de la companyia JAM, guanyadora del Premi Drac d’Or Fecoll de la Fira de Titelles 2023.
Amfiteatre.
• Bombos tradicionals catalans i batucada amb els Bombollers de Cervera. (Resbalon 61)

12h Infantil: Jocs per la canalla. (Ullà 96)
• Tribut a Sabina, a càrrec de Guillem. (Divergent 81)
• Vermut amb Rosso Candela. (Nyam 34)
• Vermut Rumbero amb Javier Sarvise i Jordi Cucó. (Lo Parato - L’Ereta 84-85)
• Vermutet amb música catalana, a càrrec de DJ Verdi. (Els Llivianos 118)

12.30h Infantil: Colors Kids amb DJ Cel. (Colors de Ponent 120)
• Vermut Rumbero amb Los Hernández. (Ullà 96)
• Vermut & Vinils. Música soul amb DJ Le Moustache. (Bacus 50)

12.45h Vermut musical amb Route 96. (Resbalon 61)

14.30h Dinar de germanor, a la parcel·la de cada colla.

17h Concurs Caragolillo Splash. (Caragolillo Brillo 64)
• Tardeo final amb DJ Selvas. (Ullà 96)

18h Xarangada i Fi de Festa. Concentració de penons i comiat del XLIII Aplec del Caragol, amb Desmadrats.
Plaça Central.

Els números corresponen a la parcel·la de la colla que organitza l’activitat.

APLEC INFANTIL
Amfiteatre dels Camps Elisis

PARC D’INFLABLES
Dissabte 11-14h / 17-20h Diumenge 11-14h

JOCS FESTA FUSTA
Dissabte 12-14h / 17.30-19.30h
Diumenge 11.30-14h

ESPECTACLE DE TITELLES
L’Actitud, a càrrec de la companyia JAM, guanyadora del Premi Drac d’Or Fecoll de la Fira de Titelles 2023.
Diumenge 11.30h

APLEC SEGUR

JO TAMBÉ VIGILO
Servei d’identificació d’infants.(24h) Lateral Palau de Vidre

PUNT LILA I NITS Q
Divendres i dissabte 00-6h
Ajuntament de Lleida
Costat Pavelló 3

PLAÇA CENTRAL

ESPAI SAN MIGUEL

CONCURS TIRATGE CERVESA
Dissabte 17 a 19h
Diumenge (Final) 13h

TASTOS BEERSOMMELIER
Dissabte 12.15h-13h-19h-20h
Diumenge 12h

BIVID MOBILE ZONE

WIFI 24H NON STOP
RECÀRREGA DE TERMINALS

FOOD TRUCK ‘LA PECADORA’
Els millors burgers & birres (San Miguel) de l’Oest!
Divendres 21-23h
Dissabte 12.30-18h

Cada dia
Còrners: màquines recreatives dels 80, crispetes i fotomaton solidaris, tatoos, realitat virtual i vídeo 360º!
Divendres
19.30-21h Tardeo Pop-Rock + Mojitos & Chill-Out.
23.30-1h DJ Imax: TechHouse.
1-5.30h DJ Bacardit.
Dissabte
12.30-18h Servei de barra&Chill-Out.
18-21h Tardeo Dance, Techno i House 90-00 + Mojitos & Chill-Out.
IV Concurs Caragol de Foc amb grans premis.
23.30-6h Nit Bivid Music Experience amb els millors DJ i música del moment.

PASSEIG CENTRAL

ESPAI CAIXA RURAL

CÀMERA 360%
Divendres 17 a 22h

TATTOOS & GADGETS
Caixa Rural t'obsequia amb productes de marxandatge, com ara bosses esportives, i tattoos temporals personalitzats de l’Aplec.

ESPAI SCHWEPPES

ESPAI HYUNDAI

ESPAI GREMI DE FORNERS
Coca de recapte, panadons, brioixeria artesana… Venda productes elaborats pel Gremi de Forners de Lleida.

APLEC SOLIDARI
Associació TDAH i TEAF Lleida i altres trastorns
Entitat convidada. Costat Pavelló 3

Cada dia
Taller Mocktails (0,0 alcohol) i sorteig de regals.
Dissabte 17h Mag Carthy.
Diumenge 12h Mag Saher.



La Fecoll informa:
• Es prohibeix el subministrament de begudes alcohòliques als menors de 18 anys.
• Es prohibeix la venda ambulant al recinte.
• Es prohibeix la circulació de vehicles –inclosos els de Mobilitat Personal (VPM) motoritzats o autopropulsats (patins, bicicletes…)– a tot el recinte, excepte els de les persones amb mobilitat reduïda i cotxets infantils.
• Els serveis audiovisuals de la Fecoll prenen imatges al recinte (espai públic), arxiu que s’utilitza per a la promoció cultural i difusió de l’Aplec i per a les accions de les marques col·laboradores de la festa, prèvia cessió de la Federació.